nazaj
20. Mednarodni feministični in kvirovski festival Rdeče zore
Začelo se je glasovanje za nagrado bodeča neža, od 26. 2. do vključno 4. 3. 2019.
Več o dogodku si oglejte tu

*******************************************

1. marca pričenjamo s predfestivalskimi dogodki, festival pa se bo zaključil 10. marca 2019.

Podrobnejši program si lahko ogledate tu.

PREDFESTIVALSKI DOGODKI

 

Petek, 1. marec 2019

18.00 Vodstvo z umetnicami po skupinski razstavi Feministična umetnost na UL ALUO, 1. del: Éden, dva, … pet (kosmatih) predlogov za boljši jutri
Galerija Alkatraz, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: UL ALUO, Center za obštudijsko dejavnost UL, Galerija Alkatraz.
Vstop prost.
V slovenskem jeziku.

19.00 Otvoritev razstave: Tradicionalni prižig – Nika Lapkovski (SLO)
Nočna izložba Pešak, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Nočna izložba Pešak.
Ogled prost.

 

Sobota, 2. marec, in nedelja, 3. marec 2019

10.00–14.00 (oba dneva)
Stiskaj dvajsetko – delavnica ročnega tiskanja – Danijela Zajc (SLO)
Meta tisk, AKC Metelkova mesto (stavba Pešaki, 1. nadstropje desno)
Koprodukcija/soorganizacija: Kolektiv Meta tisk.
Priporočen prispevek: en dan: 15–20 €, majica + torba vključeni; dva dni: 25–30 €, majica + torba vključeni.
Prijava na rz.delavnica@gmail.com.
V slovenskem in angleškem jeziku.

 

(SKORAJ) VSAK FESTIVALSKI DAN

1.-31. marec 2019

Razstava: Tradicionalni prižig – Nika Lapkovski (SLO)
Nočna izložba Pešak, AKC Metelkova mesto
V večernih urah.

 

6.–29. marec 2019

Razstava: Domesticated animals (It’s hard to work in a dress) – Tina Dobrajc (SLO)
Festivalska infotočka (6.–9. marec)
Galerija Alkatraz, AKC Metelkova mesto

 

6.9. marec 2019

No Border Craft (različne lokacije)

 

FESTIVALSKI PROGRAM

 

Sreda, 6. marec 2019

18.00 Potopljena koncertna predstava: Pod vodo – Maja Dekleva Lapajne, Alenka Marinič (SLO)
Cirkusarna NaokROG, AT Rog
Koprodukcija/soorganizacija: Družina umetnosti Narobov, Cirkusarna NaokROG.
Priporočen prispevek: 5 €.
Rezervacije: rdece.zore@gmail.com (število obiskovalk_cev je omejeno).
V slovenskem jeziku.

 

19.30 Otvoritev razstave: Domesticated Animals (It’s Hard to Work in a Dress) – Tina Dobrajc (SLO)
Galerija Alkatraz, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Galerija Alkatraz, Društvo za kulturo inkluzije.
Vstop prost.
Na dan otvoritve bosta razstava in info točka odprti do 22:00. Med festivalom bo razstava odprta v četrtek, 7.3., med 13.00 in 21.00, v petek, 8.3., med 15.00 in 23.00 ter v soboto, 9.3., med 16.00 in 23.00.
Po festivalu bo razstava odprta: pon–čet 11:00–19, pet 15:00–23:00.

 

21.00 Razglasitev nagrade bodeča neža + Fem TV, FPZ Z’borke, ImproŠke
Socialni center Rog, AT Rog
Koprodukcija/soorganizacija: spol.si/Vita Activa, Socialni center Rog.
Priporočen prispevek: 2–5 €.
V slovenskem jeziku.

 

Četrtek, 7. marec 2019

18.00 Pogovor s predstavitvijo publikacije: Sestrstvo* brez meja: Lezbični in kvirovski aktivizem v pojugoslovanskem prostoru
Anarhistično-kvirovsko-feministični prostor, AT Rog
Koprodukcija/soorganizacija: Anarhistično-kvirovsko-feministični prostor, Lezbično-feministična univerza (LFU).
Prostovoljni prispevki.
V slovenskem in angleškem jeziku.

Petek, 8. marec 2019

15.00 Vegansko kosilo: Hrana, ne orožje!
Jalla Jalla, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Jalla Jalla.
Priporočen prispevek: 2 €.

 

17.00 Projekcija filmov Juliet Jacques (VB) in pogovor z Verity Ritchie (SLO/VB/ZDA)
[A] Infoshop, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: [A] Infoshop, Društvo Kvartir.
Prostovoljni prispevki.
V angleškem jeziku.

20.00 Feministični pripovedovalski večer: Pravljice o navihanih in (pre)drznih
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Priporočen prispevek (pripovedovalski večer + koncert): 5–7 €.
V slovenskem jeziku.

21.30 Koncert: petra und der wolf (AUT)
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Priporočen prispevek (pripovedovalski večer + koncert): 5–7 €.

 

22.30 DJ program: DJ Mayr (AUT)
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Priporočen prispevek: 2 €.

 

Sobota, 9. marec 2019

17.00: Razstava: Anahita – Status in izzivi žensk v modernem Iranu
Klub Tiffany, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: ŠKUC – Kulturni center Q/Klub Tiffany.
Prostovoljni prispevki.
Razstava bo odprta v soboto, 9. marca, od 17.00 do 22.00.

 

18.00 Predavanje: Kvirovski feminizem onkraj identitetnih kategorij – Irina Schaltegger (AUT)
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Prostovoljni prispevki.
V angleškem jeziku.

19.00 Okrogla miza: Rdečke razsajajo
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Prostovoljni prispevki.
V angleškem jeziku.

22.00 Koncert: rouge-ah (SLO)
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Priporočen prispevek: 5 €.

23.00 Zaključna zabava: DJ Pobalnika (SLO) & DJ Katcha (SLO)
Klub Gromka, AKC Metelkova mesto
Koprodukcija/soorganizacija: Klub Gromka, KUD Podtalnica.
Priporočen prispevek: 2 €.

 

Nedelja, 10. marec 2019

13.00 Branč: lonec sreče
Anarhistično-kvirovsko-feministični prostor, AT Rog.
Koprodukcija/soorganizacija: Anarhistično-kvirovsko-feministični prostor.
Priporočen prispevek: veganska jed.

 

Produkcija: Rdeče zore/ KUD Mreža, Masarykova 24, 1000 Ljubljana

E-pošta: rdece.zore@gmail.com
Spletna stran: http://rdecezore.org/
Blog: http://rdecezore.blogspot.com/
Facebook stran: https://www.facebook.com/rdecezore
Instagram: https://www.instagram.com/rdecezore/
bodeča neža: http://bodeca-neza.spol.si/

Odnosi z javnostjo:

Anja Kocman 031 236 417

Eva Taja Cimerman 031 767 390

Urednici družbenih omrežij: Danaja Grešak, Nurlama Vidrih

Programska ekipa: Neja Berlič, Eva Taja Cimerman, Danaja Grešak, Ana Grobler, Eva Jus, Zala Klančnik, Tamara Klavžar, Anja Kocman, Nika Lapkovski, Jessica Martinez C. Lima,  Maja Šnuderl, Nurlama Vidrih, Danijela Zajc

Podporna ekipa: Anabel Černohorski, Eva Mlinarič, Nina Pernat, Urška Preis, Irina Schaltegger, Nataša Serec, Daša Tepina

 

Oblikovanje festivalske podobe 2019: Nika Lapkovski.

Oblikovanje letaka: Nika Lapkovski.